Biegi nad Maltą

Ku pamięci Bronisława Szwarca

Polana Harcerza nad Maltą była 25 kwietnia areną zmagań blisko 1500 dzieci i nastolatków z Poznania i okolic w biegach przełajowych na dystansach 1000, 1200, 2000 i 3000 m – w zależności od wieku uczestników. Najmłodsi mieli ok. 10 lat, najstarsi – ok. 20. Zawody, będące eliminacjami do finałów wojewódzkich, odbyły się w ramach XVI Memoriału Bronisława Szwarca.

Takie biegi odbywają się w Poznaniu od 1946 roku. Ich patron – poznaniak Bronisław Szwarc (ur. 1905 r.) był lekkoatletą, biegaczem średniodystansowym, działaczem sportowym, wychowawcą młodzieży, założycielem klubu piłkarskiego „Sława” Poznań. Jako działacz niepodległościowy w czasie okupacji, został aresztowany i skazany na śmierć (Wrocław, maj 1942 r.).

Kwietniowy Memoriał im. Bronisława Szwarca został zorganizowany przez Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”, Uczniowski Klub Sportowy i SP nr 51 im. B. Szwarca oraz Młodzieżowy Ośrodek Sportowy POSiR. Biegi wspiera WKS „Grunwald” Poznań i Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki., a imprezę dofinansowano ze środków samorządowych województwa, powiatu i Poznania w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zdjęcia z Memoriału otrzymaliśmy z POSiR – dziękujemy.

EK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest