Osiedlowe aktualności

Antoninek Zieliniec Kobylepole

Walczymy o Darzybór i Żelazną. Zarezerwowaliśmy środki na budowę siłowni zewnętrznej na Darzyborze oraz placu zabaw przy ulicy Żelaznej. Niestety otrzymaliśmy odmowną odpowiedź od jednostki, która te prace miała realizować. Brak wystarczającego miejsca dla planowanych inwestycji. Nie poddajemy się jednak i nie ustajemy w staraniach o wygospodarowanie miejsca w tych lokalizacjach. Niedawno przedstawiciele naszej Rady udali się na spotkanie z Zarządem Komunalnych Zasobów Lokalowych w celu uściślenia warunków budowy obu obiektów. Dotąd nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja, a o wszelkich postępach w negocjacjach będziemy informować na bieżąco.

Wychodząc naprzeciw prośbom mieszkańców, wystosowaliśmy pismo do Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji o przywrócenie możliwości wędkowania na czterech zbiornikach: Staw Antoninek, Młyński Staw, Staw Browarny oraz Staw Olszak oraz ustalenia odpowiednich regulaminów.

Wzięliśmy udział w dorocznej akcji sprzątania świata. Inicjatorem przedsięwzięcia była firma Volkswagen, a udział w działaniach wzięły również Huta Szkła Antoninek, Stowarzyszenie „Monar”, Pogotowie Społeczne oraz Szkoła Podstawowa nr 55. Licznie dopisali również mieszkańcy. Wysprzątano wybrane rejony z Zielińca, Antoninka oraz Kobylepola, zbierając łącznie 200 worków śmieci oraz 2 kontenery odpadów.

Pełną parą ruszają przygotowania do XXIV edycji konkursu Zielony Poznań. W ubiegłym roku wyróżniliśmy się nadzwyczaj wysoką frekwencją we wszystkich kategoriach i mamy nadzieję, iż w tym roku będzie jeszcze lepiej. Formularze zgłoszeniowe można oddawać od 13 maja do 20 czerwca. Będą one dostępne w punktach rozmieszczonych na naszym Osiedlu. Będzie można je też pobrać i wypełnić podczas majowego festynu. Na festyn zapraszamy w dniu 27 maja br. na godzinę 15 do parku przy ulicy Browarnej w Antoninku.

Kontakt do nas: rada.azk@wp.pl strona: www.antoninek-zieliniec- kobylepole.pl

Radna Magdalena Ziółkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest