Radny wziął za dużo?

Reagując na zgłoszenie prywatnej osoby, prokurator wszczął śledztwo mające ustalić, czy bardzo doświadczony i ważny radny miejski Marek Sternalski nadużył władzy pobierając-niezgodnie z prawem – podwójne wynagrodzenie: pensję wicedyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy i dietę radnego. 

Tak twierdzi Roman Klamycki zwany „tropicielem afer”, który w lutym br. złożył wspomniane doniesienie do prokuratury. Wyjaśnił on też, że jest to rewanż za obraźliwe słowa jakie usłyszał od M. Sternalskiego. Radny kiedyś zarzucił mi, że wszędzie widzę Żydów i masonów. Poczułem się jakby zarzucał mi antysemityzm. Zacząłem go sprawdzać i wyszło, że mógł złamać prawo – powiedział Roman Klamycki.

Radny Sternalski tłumaczył się nieznajomością przepisu zabraniającego pobierania pełnej pensji i diety radnego jednocześnie. Zabrzmi to żałośnie w ustach wieloletniego, doświadczonego radnego, jeśli taki przepis jednak istnieje, co zapewne ustali prokurator i ewentualnie później sąd.

Trafiła kosa na kamień, bo radnego Sternalskiego niejeden poznaniak kojarzy z aroganckim zachowaniem, skłonnością do szyderstw i kpin. W ubiegłym roku usiłowaliśmy zainteresować komisję ochrony środowiska Rady Miasta korupcyjnymi nadużyciami przy tzw. odmulaniu Stawu Browarnego na Cybinie w Kobylepolu. W trakcie zgłaszania naszych poważnych zarzutów, dotyczących m.in. wydziału ochrony środowiska Urzędu Miasta, M. Sternalski okazał nagle wielkie rozbawienie, praktycznie uniemożliwiając kontynuowanie wypowiedzi.

Zapytaliśmy wówczas radnego, czy tak go rozśmieszyły nasze informacje o nadużyciach poznańskich urzędników. Odpowiedział lekceważącym pytaniem: Czy pan wie, że są nadal ludzie, którzy uważają, iż Ziemia jest płaska? Tak szydził, że żyjemy infantylnymi złudzeniami i komisja ochrony środowiska nie zamierza się nimi zajmować. A przecież radnych wybieramy i po to, aby patrzyli urzędnikom na ręce. Wkrótce „odmulaniem” Stawu Browarnego zajął się jednak prokurator i dotąd zresztą tym się zajmuje. Wierzymy, że prokuratorskie śledztwo ujawni prawdę w obu wspomnianych tu sprawach, a radny Sternalski przypomni sobie przez kogo i po co został wybrany.

md

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest