Sposób na dziki

W styczniu br. w Antoninku podjęto z powodzeniem akcję odławiania dzików do specjalnych klatek-pułapek. Zwierzęta czyniły szkody m.in. na placu zabaw przy ul. Wandy/Sabiny i budziły uzasadnione obawy wielu mieszkańców, którzy zgłaszali to radnym miejskim i osiedlowemu samorządowi. Działania zaradcze zostały zainicjowane przez przewodniczącego Zarządu Rady Osiedla AZK pana Dionizego Radojewskiego, który zgłosił problem Wydziałowi Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania.

Odłowiony dzik w klatce przed transportem do odległego
kompleksu lesnego

Na polecenie tej jednostki, w dolinie Szklarki przy ul. Sabiny upoważniona firma (Aktiva WCW) ustawiła wspomnianą stalową klatkę, do której wkrótce udało się zwabić dwa dorosłe dziki. Zwierzęta te zostały pod nadzorem myśliwych Polskiego Związku Łowieckiego wywieziono do dużych kompleksów leśnych w okolicy Obornik. Następnie klatkę-pułapkę przeniesiono na teren w pobliżu leśniczówki Antoninek, gdzie również w końcu stycznia br. odłowiono następne dziki.

Koordynator Centrum Zarządzania Kryzysowego pan Maciej Kubiak poinformował nas, że miasto posiada 4 klatki-pulapki, do których w ubiegłym roku złowiono 53 dziki na terenie Poznania. Ten sposób jeśli nie rozwiązywania to z pewnością łagodzenia dziczego problemu w mieście okazał się skuteczny i będzie kontynuowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *