Rewitalizacja historycznego Browaru Mycielskich oraz otaczającej go przestrzeni

Kompleks willowo-apartamentowy Warzelnia znajdujący się na terenach dawnego Browaru Mycielskich powstał w latach 2012-2014 z inicjatywy poznańskiej firmy deweloperskiej Nickel Development. Firma nabyła teren wraz zabytkowym browarem, aby przeprowadzić jego rewitalizację i po latach skrupulatnego planowania, długotrwałego doskonalenia projektów, przystąpiła do ich urzeczywistnienia.

Plan firmy Nickel Development obejmuje przywrócenie Browarowi Mycielskich dawnego blasku i wprowadzenie do niego nowych funkcji, które sprawią, że na nowo ożyje. Kształt bryły dawnego browaru, będącego architektoniczną dominantą na tym terenie, wyznaczył kierunek dla projektowania nowych zabudowań. Elewacja browaru zostanie odnowiona zgodnie ze ścisłymi wytycznymi konserwatorskimi. Dzięki rozbudowie odnowione zostaną również pomieszczenia dawnej leżakowni, których wyjście będzie widoczne w skarpie w postaci charakterystycznych sklepień kolebkowych. Obok nich będzie przebiegać jedna ze ścieżek. Pierwsza część ścieżki i schody już powstały.

Deweloper potwierdza, że zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, a także obowiązującym projektem budowlanym, ścieżka nad stawem pozostanie otwarta i dostępna dla wszystkich, którzy będą chcieli jej używać. Tak, jak w przypadku poprzedniego etapu Warzelni oraz innych osiedli, które powstały z inicjatywy Nickel Development, teren nowego kompleksu apartamentowo-parkowego nie będzie ogrodzony, a planowane restauracje i drobne usługi, które inwestor przewidział w koncepcji na poziomie odsłoniętego przyziemia budynku, zachęcą spacerujących do pozostania tam na dłuższą chwilę.

W końcowej fazie prac firma Nickel Development przeprowadzi dodatkowe utwardzenie drogi na brzegu stawu drobnym grysem, który korespondować będzie ze ścieżkami na osiedlu na górze skarpy. Warto również podkreślić, że po wykonaniu prac, teren znajdujący się bezpośrednio nad Stawem Browarnym ma być docelowo przekazany Miastu. Firma zainicjowała uzgodnienia z Urzędem Miasta Poznania już ponad rok temu.

Źródłó: Nickel Dewelopment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *