Nauka zdalna

W imieniu nauczycieli Szkoły Podstawowej 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej ,,Poznań” informuję Państwa o gotowości naszych nauczycieli do pracy. Będziemy wspierać uczniów oraz przesyłać materiały edukacyjne online.Nauczyciele będą kontaktować się z Państwem lub z uczniami w celu przekazania informacji o szczegółach współpracy. Zależy nam szczególnie, by wyjątkowym wsparciem objąć uczniów klasy ósmej, których czeka egzamin ósmoklasisty, ale nie zapominamy o pozostałych naszych uczniach, tych starszych i tych najmłodszych.


W ostatnich tygodniach wszyscy zadajemy sobie pytanie, jak poradzić sobie z nową sytuacją, w której się znaleźliśmy. Jeszcze nigdy w historii polskiej szkoły nie mieliśmy do czynienia z koniecznością tak długiej nauki za pomocą internetu. A zarazem wiemy, że znalezienie dobrych i skutecznych rozwiązań jest kwestią czasu. Wymaga to przede wszystkim współpracy nauczycieli, rodziców i uczniów oraz wyrozumiałości każdej ze stron.


Nasi nauczyciele w czasie zawieszenia zajęć wykonują pracę zdalnie i są w kontakcie w ramach nauki online. Informacje są rozsyłane za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Zależy nam na tym, by zachować ciągłość procesu edukacyjnego. Wysyłamy zadania, materiały do opracowania, lekcje, licząc na współpracę z rodzicami w tym trudnym dla wszystkich czasie.


Wszyscy mamy nadzieję, że kwarantanna społeczna w Polsce nie potrwa długo i niebawem powrócimy do stacjonarnego trybu pracy. Bardzo proszę rodziców, nauczycieli i uczniów o rozwagę i ostrożność. Proszę unikać miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi, ograniczyć wychodzenie z domu, dbać o higienę i dostosować się do wszelkich nowych wytycznych. To od nas wszystkich zależy, czy łańcuch zakażeń zostanie przerwany. Pamiętajmy, możemy zakażać innych czując się dobrze!!!


Czas, który musimy spędzić w domu nie jest czasem łatwym i nie powinien to być czas wolny od nauki, dlatego bardzo proszę zachęcić dzieci do odpowiedzialnej pracy. Nauczyciel będzie musiał wystawić pozytywne oceny, by uczeń uzyskał promocję do następnej klasy. Dzisiaj jedynym sposobem na to jest praca przez internet!


Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 45
im ORP Poznań Dorota Urbanowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *