Nagrody wręczone

fot. mg

Po całym dniu deszczu, dopiero późnym popołudniem 29 czerwca br., pięknie zaświeciło słońce. Jak na zamówienie, bo właśnie o tej porze na skwerze przy Restauracji Maltanka nad Maltą odbyło się wręczenie nagród laureatom fotograficznego konkursu – akcji „Podziel się widokiem z okna”. Poza laureatami nasze zaproszenie zechciał przyjąć też pan Krzysztof Styszyński – fotograf, członek jury konkursu, autor pięknego artykułu na temat przysłanych zdjęć.

fot. Krzysztof Styszyński

Na zdjęciu z kopertą finansową MY i gadżetami od firmy Vokswagen od lewej: Pani Viktoria Bartczak (II nagroda), Olga Soporowska (I nagroda), Rodzina Pana Cypriana Stachowiaka – odbierająca III nagrodę wraz z psem „Bajka” – bohaterem nagrodzonego zdjęcia.

 

Poniżej zamieszczamy krótkie informacje o zdobywcach pierwszych nagród. Większość uczestniczyła bezpośrednio, lub przez swoich przedstawicieli w spotkaniu poświęconym wręczeniu. Wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju artystycznego zainteresowania. Bardzo się cieszymy, że nasz konkurs spotkał się z tak żywym zainteresowaniem, będąc zachętą do proponowania mieszkańcom innych form artystycznej aktywności. Prosimy też Państwa o zgłaszanie swoich propozycji.

Cytowane poniżej tytuły prac pochodzą ze wspomnianego artykułu Pana Krzysztofa Styszyńskiego, któremu serdecznie dziękujemy.

I nagroda za „Kobylepolskie mgły rozesłane” 

Olga Soporowska

Od urodzenia mieszkam w fyrtlu osiedla Przemysława, na co dzień pracuję w jednym z poznańskich szpitali. Moje zdjęcie zostało wykonane podczas pandemii koronawirusa, gdy ulica Żelazna została praktycznie odcięta od komunikacji miejskiej – zawieszono linię autobusu 157. Zostałam zmuszona wyjeżdżać na dyżur 2,5h wcześniej niż zwykle. Moje zdjęcie powstało 20.05.2020 ok godziny 5:30.

 

II nagroda za „Paszczę chmurzastego stwora”

Viktoria Bartczak

Jestem tegoroczną maturzystką. Podczas przygotowań do matury co jakiś czas wstawałam od biurka, by odpocząć od nauki. Pewnego dnia, gdy ponownie odeszłam od biurka, spojrzałam przez okno i moim oczom ukazała się malownicza chmura. Widok na tyle mnie zachwycił, że natychmiast chwyciłam za telefon, chcąc uwiecznić tę chwilę.

 

III nagroda za Tryptyk z pieskiem wokół którego wszystko się kręci – jak w młyńskim kole”

Cyprian Stachowiak

Wziąłem udział w tym konkursie, ponieważ jedną z moich pasji, zainteresowań jest fotografia. Uważam, że potrafię uchwycić najlepsze momenty i uwielbiam dzielić się nimi z innymi. Na zdjęciu przedstawiłem mojego psiaka Bajkę na tle cudownego stawu Cybina, który codziennie widzę zerkając przez okno.

 

IV nagroda za Dom – taras – ogród z łagodnym prowadzeniem światłem w dal”

Ligia Szulc

Zdjęcie pokazuje nie tylko jak jest, ale także jak może być – nie tylko widok bloku naprzeciwko, ale naszą własną oazę zieleni i spokoju. Ogród, o który dbamy każdego dnia i o który się troszczymy (jest w nim, m.in. hotel dla pszczół). 

 

V nagroda za „Odpoczywającą z pełnią wiary w bezpieczeństwo sarenkę”

Asia i Pati Śmiglak

Autorkami fotografii są dwie dziewczynki (10 i 13 letnia), które wykonały zdjęcie sarence, która pojawiła się pewnego dnia za oknem ich domu.

 

Akcję wsparły firmy: Volkswagen Poznań oraz GAL

Patronat: Rada Osiedla Antoninek-Zieliniec-Kobylepole oraz Czasopismo Mieszkańców MY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *